WYDARZENIA » 06.03.2015 -wernisaż wystawy "ROCK O'CLOCK" Gillesa Elie Cohen'a

Gilles Elie Cohen „Rock o'clock”

Wernisaż 6.03.2015 godz. 19.05

Wystawa czynna 6.03.2015-14.04.2015

Kolektyw Kuratorski ANTHROPOLOGISTS IN ART

 

Galeria Obserwacja ma zaszczyt zaprosić Państwa na wystawę znakomitego artysty Fotografa Gilles Elie Cohen'a zatytułowaną Rock o'clock.

Wystawa fotografii zamieszkałego w Amsterdamie artysty jest efektem współpracy warszawskiej galerii Obserwacja z holenderskim kolektywem kuratorskim AiArt (Sebastian Rypson, Nahuel Blaton). Nieprezentowane dotąd w Polsce prace artysty to seria pełnych temperamentu fotografii nawiązujących do tajemniczej paryskiej subkultury w latach 80'tych. Ciekawie skomponowana dokumentacja fotograficzna skupia się na dwóch mieszanych rasowo gangach młodzieżowych, pasjonatów amerykańskiej mody i muzyki z lat 50-tych, tworzących swoją własną definicję miejskiego szyku. Wystawa konfrontuje eksplozywną naturę ulicznych gangów z gestami młodzieńczych uczuć. Opętanie modą i stylem lat 50'tych miesza się tu z upojeniem ekstazą muzyczną.

Gilles Elie Cohen- Urodzony w 1945 roku w Tunezji. Fotograf, dziennikarz, producent pracujący i mieszkający na stałe w Amsterdamie. Po przeprowadzce do Paryża w 1963 r. rozpoczyna pracę jako niezależny fotograf prasowy dla takich agencji jak Gamma, Sygma, Sipa, Viva, Magpress international. W 1998 roku odbiera nagrodę za najlepszy scenariusz o Paryżu- Paris-La Fourche.

Koordynacją wystawy zajmują się: Waldemar Zdrojewski, Marta Syrzystie, Kolektyw Kuratorski Anthropologists In Art.